Poliüretan enjeksiyon

Poliüretan enjeksiyon uygulaması ile dışarıdan kaynağını tespit edilemeyen yada müdahale şansı olmayan alanlarda uygulama yapılarak su kaçaklarını kalıcı olarak garantili olarak çözebilmek mümkündür.Poliüretan enjeksiyon uygulaması betonarme yapılarda sudan kaynaklı çatlaklardan meydana gelen kılcal damarlardan sızan suyu içeriden müdahale ile çözebilen en başarılı negatif su yalıtımı uygulamasıdır.

Betonlardan sızan su poliüretan enjeksiyon ham maddesi ile temas ettiği an kendi hacminin 30 – 40 katı şişerek suyu dışarı atar ve bütün su kaçıran kılcal damarları kalıcı olarak tıkar.Poliüretan enjeksiyon uygulaması en çok metro tünelleri, bodrum, sığınak, asansör kuyusu, temel, perde duvar, yer altı sularını gibi negatif yönden gelen suyun durdurulması için geliştirilmiştir

Poliüretan Enjeksiyon Su Yalıtımı Nasıl Uygulanır ? 

Su sızıntısı olan zemine poliüretan enjeksiyon etmek için motorlu veya hidrolik yüksek basınçlı makine olması gerekmektedir.Sıvı olan poliüretan enjeksiyon ham maddesini uygulamadan öncesi suyun olduğu beton yüzeyler uzman firmamız tarafından belirlenir, beton ve çatlak alanların takribi eşit oranda ortalama 30 cm aralıklarla betona 45 derece eğik olarak paker dübellerin takılması için delikler açılır. Açılan dübel delikleri hava basılarak içersinde olan mevcut olan tozdan arındırılır ve sonrasında çelik paker dübeller çakılarak sızdırmazlık contaları içerde sıkışacak oranda cıvata başından sıkılır, sonrasında enjeksiyon yapılmak üzere paker başlıklarına nozul takılır ve basınçlı şekilde Poliüretan Enejekte edilir. Enjekte edilen Poliüretan diğer dübel deliklerinden gelene kadar gönderimine devam edilir. Poliüretan enjeksiyon su yalıtımı uygulaması bu şekilde devam edilerek tüm dübeller ve sızıntıların geldiği noktalar doldurulur.Poliüretan enjeksiyon malzemesinin uygulama yapıldıktan sonra reaksiyon başlama süresi su ile temas ettikten sonra yaklaşık olarak 30 saniyedir. Ürünün şişme süresi ise yaklaşık olarak 60 saniyedir. Meydana gelen köpüğün yaklaşık olarak 120 saniye sonunda yapışkanlığı sona ermektedir.

Enjeksiyon su yalıtımı uygulamamız hakkında daha detaylı bilgi almak ve fiyat talepleriniz için  bizlere 0541 712 02 04 numaralı mobil gsm hattımızdan ulaşabilirsiniz.

poliüretan enjeksiyon
poliüretan enjeksiyon

Poliüretan enjeksiyon malzemesi, çatlağın kapatılmasını sağlamaktadır. Ayrıca yapısal elemanlara korozyon hızlandırıcı etkileri bulunan malzemelerin girmesi de böylece engel olunmaktadır. Bu malzeme, çatlakların izolasyonunu sağlar ve böylece yapı elemanlarındaki çatlaklardan su sızıntılarını engellemektedir. Enjeksiyon malzemesi, çatlakları yapısal olarak güçlendirmektedir.

poliüretan enjeksiyon ile su izolasyonu
poliüretan enjeksiyon ile su izolasyonu

Poliüretan enjeksiyon fiyatları uygulanacak şantiyenin koşullarına göre kullanılacak ortalama sarfiyata göre ciddi değişkenlik gösterebilmektedir.Uygulama alanın görülmesi yerinde keşfedilmesi , doğru malzeme seçiminin yapılması için teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.Poliüretan enjeksiyon uygulamasını tüm yapılarda su kaçak ve sızıntının önlemesinde suyun geldiği yönden müdahele edilmeyecek durumda olan tüm beton ve yapılarda sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Ortalama enjeksiyon fiyatları  en düşük 19,00 EURO olmak üzere maksimum 30,00 EURO‘ya kadar çıkmaktadır.En iyi fiyatı almak için mutlaka zemin keşif yapılması gerekmektedir.

negatif su yalıtımı poliüretan enjeksiyon uygulaması
negatif su yalıtımı poliüretan uygulaması