Poliüretan sprey makinası

Poliüretan sprey makinası nedir ? diye soracak olursanız sizlere tanım olarak özel bir donanıma ve yüksek ısıtıcı sistemine sahip güçlü basınçlar üretebilen hidrolik veya elektrikli sistemlerden oluşan profesyonel olarak sprey poliüretan ve sprey polyurea uygulamalarını gerçekleştirebilen bir makine ekipman sistemidir. Poliüretan sprey makinesi özel olarak üretimi gerçekleştirilmiş hava ile çalışan varil pompaları aracılığa varillerin içerisinden çektiği ham maddeleri ısıtıcı sistemleri ile beraber 80 derece  sıcaklığa kadar ısıtarak yüksek basınç sistemi sayesinde ortalama 100 metre olan ısıtıcılı hortuma ve hortumun ucunca bulanan poliüretan tabancasına kadar iletmektedir.Poliüretan makinelerinde ısıtıcılı hortum kullanılmasının en büyük sebebi varilden alınan ham maddenin hortuma gelene kadar soğumasını engellemektedir.

Hortumun sonuna kadar sıcak gelen poliüretan ham maddesi tabanca yardımıyla uygulanacak alana püskürtme yöntemiyle uygulanır.Poliüretan uygulaması çift bileşenli iki kimyasal ürünün tepkimeye girerek reaksiyona uğraması sonunda oluşan bir ürün olduğu için tabancanın uç noktasına gelene kadar birbirlerine değmezler.Tabancaya giden 3 hortum bulunmaktadır bunlardan biri hava hortumu sürekli çalışır vaziyette diğer ikisi ise a ve b bileşenlerine ait hortumlar dır. Tetik basıldığı anda bu iki hortumun önü açılır ve ham madde çıkışı devam eder tetik kesildiği anda ise ham madde vanaları kapanır ve içinde kalan atık durumdaki poliüretan hava yardımıyla dışarı atılır ve tabancanın takılmasını donmasını engeller.

Sprey poliüretan makine ve ekipmanları trifaze yani 380 W enerji ile çalışmaktadır. Uygulama yapılacak alanda uygun elektrik yok ise , minimum 40 KW jeneratör kiralan malıdır. Binada 380 W enerjinin olup olmadığını anlamak için uygulamadan önce bir elektrikçi ile görüşülmesinde fayda vardır.

 Bir cevap yazın