Polyurea havuz su yalıtımı

polyurea havuz su yalıtımı uygulaması

Polyurea havuz su yalıtımı

Polyurea havuz su yalıtımı, Türkiye’deki sistemler değerlendirildiğinde havuzu yapmak kadar havuzun su yalıtımını da sağlamak büyük önem taşıyor.

Havuz yalıtımında polyurea uygulaması sayısız avantaj sağlayarak ön plana çıkmıştır. İyi bir havuz için mekanik bölümler ve kurulumlarının yanı sıra su akış bölümlerinin, fıskiyelerin doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Son olarak da havuzu uzun yıllar boyunca koruyacak olan su yalıtımının yapılması gerekir. Polyurea su basıncına dayanacak kadar esnek olduğu için büyük bir üstünlük oluşturur.

Polyurea, havuzunuzu temizlerken kullandığınız kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Hem temizlik anlamında büyük bir kolaylık oluşturur hem de su basıncı ile yırtılıp, kopmaz. Kullanılan temizlik ürünleri malzemeyi aşındırmaz. Yağmur suyu asitleri eritici bir etkiye sahipken polyurea uygulaması ile bu durum ortadan kalkmış olur. Kış döneminde olumsuz hava koşullarından havuzunuzu koruyabilirsiniz. Polyurea havuz su yalıtımı yaz döneminde ise kullanılan son kat boya ile renginde solma veya değişiklik olmaz.

Adım adım uygulama ;

Havuzunuzun zemin durumuna bağlı olarak eğer fayans, seramik gibi bir kaplama varsa kırık, dökük tadilatının yapılmış olması gerekir. İnce bir temizlik işleminin ardından yüzey toz ve kirden arındırılır. Uygulamaya su akış bölümleri, fıskiyelere dikkat edilerek başlanır. İlk adım olarak astar uygulaması yapılır. Astar 1 gün boyunca kurumaya bırakılır.

Bunu takiben 1 sonraki gün mobil araç içerisinde kurulu olan makine yardımıyla belli sıcaklık ve basınç ile malzeme püskürtülerek uygulanır. Uygulandıktan 4 saniye sonra kurur ve elastik hale gelir. Havuzun her yanı polyurea uygulaması ile kaplandığı için suyun kaçabileceği hiçbir kaçış noktası bulunmaz. Son kat aşaması olarak havuzlara özel boya ile boyanır ve alan teslim edilir.

Sprey polyurea uygulaması ile havuzunuz 20 yıldan fazla kullanılabilir

Site havuzları, olimpik havuzlar, dinlenme havuzları, süs havuzları, aquapark gibi alanlarda kullanılabilir.

Evet polyurea dinlenme havuzu gibi alanlarda sıcak sulara karşı yapıyı korur. -30 ile +60 arasında dayanıma sahiptir.
Ücretsiz keşif

Polyurea uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.