Polyurea Kaplama

Polyurea kaplama uygulaması ülkemizde son 10 senede aktif olarak su yalıtımı uygulamalarında kullanılan son dönemlerde ise zemin kaplama ,paslanmaya karşı korumak gibi farklı alanlarda da tercih edilmektedir.

Polyurea iki bileşenli özel polyurea makinesi yardımı ile uygulanan ek yeri oluşturmayan yeni nesil izolasyon ve kaplama ürünüdür. Polyurea kaplaması yapılan alanlar %100 sızdırmaz olur.Bir nevi yapınızda hem zemin kaplama uygulaması yaptırırken aynı zamanda su yalıtımı uygulamasını da yaptırmış olacaksınız. Polyurea kaplama uygulaması alternatif zemin kaplama ve su yalıtımı uygulamalarına göre bir çok avantaj içermektedir. 30 – 35 sene ömrü olan polyurea kaplama uygulamasının aynı zamanda kimyasal asitletlere karşıda direnç göstermektedir.

Uçucu madde içermeyen polyurea kaplama uygulaması %400 elastikiyet özelliği ile  milimetrik boşluklara kadar dolarak fiziksel ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılık gösterir.Mükemmel fiziksel ve kimyasal dayanımlı Polyurea Kaplamalar iç veya dış mekân fark etmez eski yada yeni yapılarda %100 su yalıtımı ve zemin kaplaması yapılmasına olanak tanır.

Polyurea kaplama nasıl uygulanır ?

Polyurea kaplama uygulaması mobil izolasyon araçlarımız ile çift bileşenli sıvı polyurea kaplama hammaddesinin ısıtıcılı hortum ve reaktör makinemiz ile hortum aracılı ile uygulama alanına taşınarak yüksek basınç ve ısı altında uygulama yüzeyine püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Polyurea kaplama uygulaması yapılan alanlar anında 1 dakika içerisinde insan trafiğine 1 saat içerisinde ise araç trafiğine açılabilir.

Polyurea kaplama uygulaması yapılamadan önce uygulanacak alana göre zemin hazırlığı yani astar uygulaması yapılmalıdır. Polyurea her türlü yüzeye sorunsuz olarak tatbik edilebilir önemli olan uygulanacak zemine göre yapılan zemin hazırlama uygulamasıdır. Polyurea beton bir zemine uygulanacak ise beton silim makineleri ile silinerek temizlenmeli tüm köşe ve birleşim yerleri epoksi astar ve kuvars kum ile pah yapılarak sağlam hale getirilmeli yüzeyde tamir tadilat görecek alanlar var ise epoksi ile mortar yapılmalı ve daha sonrasında astar uygulamasına geçilmelidir.

Polyurea kaplama yapılacak alan fayans yüzey ise mevcut olan fayanslar kontrol edilmeli gevşemiş olan yerinden kalkan fayanslar tamir edilmeli yada yenileri ile değiştirilmelidir.Tamir ve tadilat uygulamasından sonra fayanslar spiral taş motorları yardımıyla veya elmas uçlu hafif silim makineler yardımı ile silinerek fayansın yüzeyinde bulunan parlak tabaka arındırılmalıdır.Fayans derz aralarında aşında durumuna göre poliüretan mastik yada derz dolgu işlemi yapılabilir. Polyurea kaplama uygulaması yapılacak alanda bulunan tüm köşe birleşim yerlerine pah uygulaması yapılarak yüzeydeki keskinlik giderilir ve daha sonra polyurea kaplama uygulamasına geçilebilir.

Polyurea kaplama uygulaması zeminlerde istenilen her renk olarak yapılabilmektedir. RAL renklerinde UV dayanımlı ve dekoratif son kat polyurea renk seçenekleri ile eski veya yeni yapılarda %100 su yalıtımı ve sınırsız renk çözümleri sunar.

polyurea kaplama
polyurea kaplama

Polyurea kaplama uygulaması teras ve çatılarda, balkon ve banyo gibi ıslak hacimli mekanlarda, havuzlarda, otopark alanlarında, su depolarında, otel, fabrika ve iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, köprü, yol, tünellerde her çeşit zemin kaplamasında kullanılabilir.Polyurea kaplama ürününü son kat olarak kullanabileceğiniz gibi üzerine farklı bir işlemde yapılaması mümkündür.

Ücretsiz keşif

Polyurea uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

Polyurea kaplama uygulamasının avantajları nedir ?

 

Zemin kaplama uygulamalarında yada su yalıtımı uygulamasında polyurea kaplama kullanmanız durumunda bir çok avantaja sahip olacaksınız.Bunları kısaca sıralayacak olursak ;

  • Polyurea uygulaması %100 su yalıtımı sağlar.
  • Uzun ömürlüdür.(30-35 sene kullanımı söz konusudur.)
  • Ek yeri bulundurmaz.Uygulama tek parça halindedir.
  • Çirkin bir görüntüsü yoktur dekoratif bir üründür, zemine sprey olarak 2 mm kalınlığında uygulanır.
  • Polyurea uygulandığı alana ekstra bir ağırlık vermez.(Metrekareye ortalama 1.5 kilogram ağırlık verir.)
  • Uygulandığı alanı dışarıdan gelebilecek her türlü darbeye karşı korur.
  • Bir çok kimyasal maddeye karşı dayanıklıdır.Deforme olmaz.

Polyurea kaplama nasıl uygulanır ?

Gürpol sprey polyurea yalıtım sistemleri tarafından hazırlanan polyurea kaplama videomuzu izleyebilirsiniz. Polyurea uygulaması her sene farklı zemin kaplama uygulaması ve su yalıtım uygulamaları yapan fakat bir türlü kesin çözüm alamayan kişi veya kurumlar için mükemmel bir tercih olacaktır. Polyurea kaplama uygulaması yapılan alanlardan asla su kaçırma sorunu görülmez.Uygulamalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

polyurea çatı kaplama uygulaması
polyurea çatı kaplama uygulaması
su kaçıran teraslarda polyurea kaplama uygulaması
su kaçıran teraslarda polyurea kaplama uygulaması
teraslarda polyurea sprey kaplama
teraslarda polyurea sprey kaplama
teras su yalıtımınıda polyurea
teras su yalıtımınıda polyurea
peysaj alanı polyurea sprey kaplama uygulaması
peysaj alanı polyurea sprey kaplama uygulaması
polyurea kaplama
polyurea kaplama
seramik üstü polyurea sprey kaplama
seramik üstü polyurea sprey kaplama
sprey polyurea kaplama
sprey polyurea kaplama