Sprey Poliüretan Köpük Sprey Polyurea Derneği

Son zamanlarda sektörümüzde bir çok insanın dilinde olan bir konuya değinmek istedik.Nedir bu dernek kimlere ne çıkarları olacaktır gelin beraber inceleyelim.

Öncelikle Türkçe’mizden dernek kelimesinin tanımı kişilerin, para kazanma amacı dışında olmak üzere, belirli bir ereği gerçekleştirmek için kurdukları yasal örgüt. olarak geçmektedir. Sprey poliüretan köpük ve polyurea derneği şuan bilinen 3 – 4 kurum tarafından kurulmaktadır.

Sektörde yaptığımız görüşmeler sonucunda uygulamacı firmaların kafasında hep bir soru işareti kalmaktadır. Hangi derneğe üye olmalıyım ? Hangi dernek gerçekten tanımına uygun olarak hizmet ederek hem poliüretan polyurea sektörünü hemde bu sektörden hizmet almak isteyen müşterileri koruyacaktır ?.

Tüm müşterilerimiz ve sektörde ki arkadaşlarımız adına üzülerek söylemek istiyorum ki bu sorunun cevabını şuan bizde bilmiyoruz.

Baskın olan tarafta ise şuan derneğin ismi poliüre mi olsun ? polyurea mı olsun ? kelimesinin tartışması yapılmaktadır. Bu tür olaylar nedeniyle sektörde ki firmalar tıpkı bizim firmamız gibi çekimser tarafta kalmıştır.

Kurulacak olan bu poliüretan polyurea dernekleri ne gibi faaliyetler yapacak birden fazla polyurea derneğinin olması sektöre rekabetten dolayı bir katkı sağlayacak mı bunlar şuan için merak ettiğimiz sorular.

Bu makalemizde kurulacak dernekler ile ilgili makaleler ilerleyen zamanlarda güncellenerek paylaşılacaktır.