Sprey Polyurea

Sprey polyurea uygulaması günümüzde bilinen en iyi su yalıtımı ve zemin kaplama malzemesidir. Polyurea ek yeri olmayan solvent ve uçucu kimyasal madde (VOC) içermeyen hızlı kürlenen içme suyu depoları yüzme havuzları açık ve kapalı teraslar otopark üstü alanlar kısacası polyurea su yalıtımı ve zemin kaplamasına gerek duyulan her alanda sorunsuzca uygulana bilen bir kaplama teknolojisidir.

Polyurea uygulamasına başlamadan önce uygulanacak zemine göre gerekli zemin hazırlığı doğru bir şekilde yapılmalıdır. Zemin uygulama yapılmaya hazır hale getirildikten sonra zeminde oluşabilecek nemi absorbe etmek ve polyurea’nın zemine yapışma mukavemetini arttırmak için metrekareye 0.300 gramdan az olmayacak şekilde epoksi astar uygulaması yapılır.Yapılan bu astar uygulaması kurumadan yüzeydeki kayganlığı azaltmak ve tutunmayı en iyi hale getirmek için kuvars kum (Ø 0.1-0.4 mm veya 0.4-0.8 mm) serpilir.Astar kuruduktan sonra yüksek emiş gücüne sahip endüstriyel süpürgeler ile yapışmayan kumlar temizlenir ve polyurea uygulamasına geçilir.

Sprey Polyurea, bilinen diğer ucuz malzemelere kıyasla birçok avantaj sağlayan uzun ömürlü bir malzemedir. 20-25 yıldan fazla kullanılabilen Polyurea, kimyasal maddelere, darbe ve çevresel faktörlere karşı %400 esneklik kabiliyeti göstermektedir. Sprey şeklinde uygulandığı için hızlı bir kuruma gerçekleştirir.

Malzeme, havuz kaplaması şeklinde zeminle beraber parapetler dahil çıkılarak uygulandığı için suyun yanlardan dahi kaçabileceği hiçbir kaçış noktası bırakılmadan ilerlenir. Sprey polyurea ek yersiz tek bir parça halindedir. Milimetrik boşluklara kadar dolarak fiziksel ve kimyasal olaylara karşı dayanıklılık gösterir.

Kokusuz bir yapıya sahip olan malzememizin rengi gridir. Son kat uygulaması ile beraber istenilen tüm renkler uygulanabilme şansına sahiptir. -30 ile +60 arasında dayanım gösteren polyurea, çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalabilmektedir.

Dünyada kullanılan son su yalıtımı malzemesi olan Sprey Polyurea, tüm mekanlarda ileriye dönük olarak su problemlerine %100 çözüm kesin çözüm sağlar.

Sprey polyurea uygulaması yapmadan önce sıcaklık 5 C ve 40 C arasında olmalı ve nem ölçme cihazlarıyla uygulama için uygunluk kontrol edilmelidir.

Polyurea uygulaması yapılan epoksi astar uygulamasından sonra 24 saat içerisinde uygulanmalı uygulama yapılacak zeminde çatlak , patlak vb. durumlar mevcut ise epoksi astarın içine kum girerek tamir yapılmalıdır.Sprey polyurea uygulaması son kat olarak uygulanacak ve güneş ışınlarına doğrudan maruz kalacak ise 24 saat içerisinde üzerine uv dayanımlı alifatik boya uygulanması tavsiye edilir.

Sprey polyurea uygulama alanları ;

Sprey polyurea fayans kaplı teraslardan temel perde betonlara, otoparklardan uçak pistlerine, yüzme ve süs havuzlarından içme suyu depolarına, beton zeminlerden seramik kaplı zeminlere, tribünlerden köprülere iç mekanlardan dış mekanlara kısaca %100 su izolasyonu ve zemin kaplaması istenilen her yerde sprey polyurea uygulanabilir.

  • Seramik,mozaik fayans kaplı teraslarda su yalıtımı amaçlı
  • Yüzme olimpik süs havuzları ve aquapark alanları
  • Temel perde beton uygulamalarında
  • Her türlü su deposunda
  • Metal veya beton çatı  gizli derelerinde
  • Banyo ve ıslak hacimli alan su yalıtımı

Polyurea uygulaması sprey olarak uygulandığından bir çok projenizde  paslanmaya karşı koymak için veya dayanıklılığı arttırmak için kullanabilir saf polyurea uygulaması hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Sprey polyurea hakkında sık sorulan sorular :

Polyurea teras ve çatılarda, balkon ve banyo gibi ıslak hacimli mekanlarda, havuzlarda, otopark alanlarında, su depolarında, otel, fabrika ve iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, köprü, yol, tünellerde her çeşit zemin kaplamasında kullanılabilir.

Evet renk seçeneğimiz mevcuttur. 100m2 ve üzeri alanlar için RAL kodlarımızdan istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. Bunun dışında elimizde bulunan renk seçeneklerinden yardımcı olmaktayız. Standart rengimiz gridir.

Polyurea sprey uygulaması yaklaşık olarak 2 mm kalınlığında bir uygulamadır. Su yalıtımı uygulaması olarak yeterli kalınlıktadır.

Polyurea sprey uygulaması dünyada 30 yıldan fazladır kullanılan bir malzemedir. 20-25 yıldan fazla rahatlıkla kullanılabilir. Firmamız yapmış olduğu her uygulamaya 5 yıl barkod takip sistemli garanti belgesi vermektedir.

Evet tercih ederseniz polyurea uygulamasının üzerine fayans, seramik gibi istediğiniz döşemeyi yaptırabilirsiniz.

Ücretsiz keşif

Polyurea uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

Sprey polyurea uygulamalarında kaliteli ürün kusursuz bir işçilik için yanınızdayız.